Konflikt cizinců přerostl ve vraždu

08.09.2018
Ilustrační foto
Čtyři cizinci se včera večer dostali před ubytovnou v Žíželicích na Kolínsku do konfliktu, který nakonec přerostl až ve vraždu.

Záchranáři po příjezdu na místo našli na zemi ležet dva muže. Jednomu z nich už nedokázali pomoci. "Třiadvacetiletý muž na místě zemřel. Dvaadvacetiletý muž utrpěl bodnořezná poranění, se kterými byl převezen do nemocnice a je mimo ohrožení života. Další dva třiadvacetiletí muži z místa utekli,“ uvedla policejní mluvčí Monika Schindlová.

K ubytovně se sjely desítky policistů i s psovody. Pročesávali nejenom obec, ale i široké okolí. Brzo se jim povedlo oba pachatele dopadnout. Pomohl jim k tomu vrtulník s termovizí, který je nalezl na poli. „Posádka vrtulníku navedla pozemní hlídky, které pak oba muže zadržely,“ doplnila Schindlová.

Případ si převzali krajští kriminalisté, kteří tento čin vyšetřují jako těžké ublížení na zdraví s následkem smrti. "Míra zavinění jednotlivých účastníků je předmětem dalšího vyšetřování. V případě odsouzení hrozí viníkům 8 až 16 let za mřížemi,“ dodala mluvčí.

Aktuálně z Kolínska