Středočeští policisté se opět zapojili do projektu „Řídím, piju nealko pivo“

17.07.2018
V rámci dlouhodobé spolupráce s Českým svazem pivovarů a sladoven se letošního 14. července uskutečnil jeden z termínů dopravně bezpečnostního projektu s názvem „Řídím, piju nealko pivo“, jehož hlavním úkolem je prezentování alternativ alkoholických nápojů. I dokonce malé množství alkoholu dokáže zhoršit schopnost vidění a rychlost reakcí za volantem. Policisté řeší řadu případů řízení pod vlivem téměř na denní bázi, i když je právě nealkoholické pivo vhodnou náhražkou.

Kontroly probíhaly na silnici č. 610 II. třídy v ulici Boleslavská ve Staré Boleslavi, na stanovišti byli přítomni dopravní policisté z územního odboru Praha venkov – VÝCHOD, policisté z oddělení tisku a prevence a také promotérka Českého svazu pivovarů a sladoven, která „poslušné“ řidiče, kteří prošli silniční kontrolou bez závad, odměnila drobným dárkem v podobě nealkoholického piva a jednorázového alkoholtesteru.

V dopoledních hodinách bylo zkontrolováno přes dvě desítky řidičů, kdy v sedmi případech bylo zjištěno porušení zákona o provozu na pozemních komunikacích. V následujícím letním období bude akce probíhat i na dalších místech Středočeského kraje.

Převzato ODTUD

Aktuálně z Kolínska